Tomáš Brůj, DiS.                   » zpět na seznam poradců

Projekt „Zdraví do škol od A do Z“ je pro mě unikátní pro svoji nadčasovost, praktičnost a univerzálnost. Má poutavý příběh a vše co potřebujete jsou dvě ruce, díky kterým může být každé dítě součástí zdravého životního stylu. Pokud toto děti i dospělí pochopí, mají celý svůj zdravý život na dlaních a ve svých rukách.

Zdravé stravování začíná u dětí, ale především u těch, které o ně pečují a předávají jim své zkušenosti a stravovací návyky. Proto si projektu velmi cením pro jeho výukovou schopnost, jednoduchost a srozumitelnost. Vedle dětí se do hry a úkolů zapojují i rodiče a celá rodina se stává součástí zdravého stravování.

Již od dětství, kdy jsem chodil na plavecké tréninky, jsem kolem sebe vídal vrstevníky, které aktivně tráví svůj čas nejen studiem a hrou, ale i sportem. Jejich jídelníček býval neplnohodnotný a sami neměli znalosti o tom, co je pro jejich správnou výživu správné. Já sám jsem byl jedním z nich. Být v té době součástí tohoto projektu, bylo by pro mě mnohem jednodušší naplňovat své výživové potřeby a o nich informovat svoje rodiče.

V oblasti dětské výživy spatřuji potenciál v pestrosti, pravidelnosti, dostatečné pohybové aktivitě a kvalitním odpočinku. Vše tento projekt přináší a jsem rád, že můžu být u toho!

Každé dítě má právo jíst zdravě, být spokojené a radovat se ze života. Poskytněme jim tuto možnost.

Image

Image